0555 090 87 37 satis@sfpturkey.com.tr

Sipariş Takibi ve Kargo Prosedürü

Sipariş Takibi ve Kargo Prosedürü

Sipariş Durumu ve Detayı

Sipariş durumunuzu ve detaylarını; üye girişi yaptıktan sonra "Hesabım" menüsü altındaki "Siparişlerim" seçeneğinden takip edebilirsiniz. Üye olmadan sipariş verdiyseniz, sitemizin sol altındaki Müşteri Hizmetleri menüsü altındaki "Sipariş Takibi" 'ne tıklayıp, sipariş numaranızı ve e-mail adresinizi girerek görebilirsiniz...

Sipariş Durumları

Onay Bekliyor : Sipariş vermiş olduğunuz ürünün stok kontrolü yapılıp; kredi kartı ile verdiğiniz siparişlerde güvenlik onayı, banka havalesi/eft ile verdiğiniz siparişlerde ödemenin yapılması sürecidir. 

Onaylandı: Stok kontrolünün yapılıp, ödeme onayının alındığı durumda siparişiniz onaylanır.

Sipariş Hazırlanıyor: Siparişinizin faturalandırılıp, paketlenip kargoya verilmeye hazır hale geldiğinin bildirimidir.

Kargoya Verildi: Siparişinizin kargo firmasına teslim edildiğini belirtir. Kargo takip numarası e-mail adresinize 1 iş günü sonra gelecektir. Ya da 1 iş günü sonra sipariş detayınızdan kargo takip numaranıza ulaşabilirsiniz.

Teslim Edildi: Siparişinizin size veya belirttiğiniz adrese teslim edildiğini belirtir.

İptal Edildi: Siparişinizin stok sorunu, eksik bilgi, kredi kartı provizyon sorunu, güvenlik nedeniyle veya sizin isteğinizle iptal edildiğini belirtir.

Siparişinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilip durumu bilgi verebilirsiniz.

Satışını yapmakta olduğumuz tüm ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere satıcı firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur.

Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve kutuda herhangi bir hasar olması durumunda teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlaması yönünde uyarınız. Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz, Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir.

Kargo firması paketi teslim ettikten sonra kutunun ezik, yırtık veya darbeli olduğunu fark ettik ne yapmalıyız?

Kargo firmasının görevi sfpturkiye.com’dan yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında; kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargoyla teslimi yapılan tüm siparişlerin teslimatı faturaya göre yapılmaktadır ve faturanız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içerisinde 2 nüsha olarak size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. Eğer faturanız, siparişinizle birlikte teslim edilmezse lütfen bize bildiriniz. Faturanızın bir kopyası aslı gibidir kaşeli olarak tarafımızdan size tekrar yollanacaktır.

Kategoriler
Marka

SİTEMİZDE ARAYIN